Programowanie pamięci Flash w STM32 z wykorzystaniem ST-Link Utility

Programowanie pamięci Flash w STM32 z wykorzystaniem ST-Link Utility

W naszym portalu prezentujemy – w dziale PROJEKTY – wiele przykładowych aplikacji mikrokontrolerów STM32, do których zamieszczamy pliki skompilowane do postaci HEX zawierające programy. Dzięki temu każdy z naszych Czytelników, niezależnie od używanego środowiska projektowego, może sprawdzić działanie prezentowanej aplikacji w praktyce. Zamknięte pliki HEX można wykorzystać także do udostępniania specjalnych wersji własnego firmware, które nie są chronione przed kopiowaniem, ale nie są także – w praktyce – łatwe do zmodyfikowania.

 

 

 

Z myślą o zapewnieniu wygodnego programowania pamieci Flash w mikrokontrolerach STM32 ich producent przygotował i bezpłatnie udostępnił program ST-Link Utility (najnowsza – czerwiec 2013 – wersja tego pakietu wraz z dokumentacją, dostępne poniżej), który umożliwia wykonanie wszelkich operacji na pamięci Flash, we wszystkich typach obecnie produkowanych mikrokontrolerów.

Sposób obsługi programu ST-Link Utility pokazano na filmie powyżej. Program współpracuje ze wszystkimi programatorami-debuggerami USB zgodnymi ze standardem ST-Link/v2, także produkowanym przez KAMAMI.pl programatorem ZL30PRGv2.

 

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}