Jak mawiał austriacki fizyk Ludwig Boltzmann, nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria. To prawda, natomiast część praktyczna danego zagadnienia jest równie ważna. Szczególnie w szkolnictwie wyższym, istotne jest połączenie obu tych aspektów.

STMicroelectronics wychodzi na przeciw do wszystkich instytucji i organizacji oferujących edukacje w zakresie elektroniki, proponując program ST-EDU. Celem programu jest wsparcie szkół technicznych, uczelni wyższych, kół naukowych, Hackatonów i innych przedsięwzieć, gdzie w atrakcyjny sposób jest przekazywana wiedza. Pomoc ta będzie polegać na dostarczeniu zestawów ewaluacyjnych oraz gotowych ćwiczeń i materiałów wraz z kodami żrodłowymi.

Co istotne, wszystkie dostarczone narzędzia to nowoczesne układy, takie jak: mikrokontrolery STM32 oparte o architekturę ARM, czujniki MEMS, moduły Bluetooth, sterowniki silników i inne. Dokładnie takie same elementy są używane w bieżących projektach komercyjnych i przemysłowych. Jest to ważne z punktu widzenia osób, które niedługo wchodzą na rynek pracy.

Szkoły, uczelnie, koła naukowe i inne osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia ze strony STMicroelectronics prosimy o zarejestrowanie się i wypełnienie zgłoszenia. Pracownik ST odpowie na zgłoszenie i zaproponuje odpowiednie rozwiązanie. Formularz zgłoszenia jest dostępny wyłącznie dla osób zarejestrowanych i po zalogowaniu!

Witamy w ST-EDU – miejscu przygotowanym przez STMicroelectronics z myślą o polskich uczelniach i szkołach. Zarejestruj się, uzyskasz u nas informacje o szkoleniach, ważnych nowościach oraz wsparcie technologiczne.

Image module
Image module

Poniżej przedstawiamy listę sugerowanych zestawów startowych, bazujących na nowoczesnych podzespołach z oferty STMicroelectronics.

Zestawy znajdujące się na tej liście dobrano także pod kątem popularności problemów, jakie rozwiązują współczesne firmy zajmujące się projektowaniem i produkcją sprzętu, w tym m.in. sensoryką, komunikacją bezprzewodową (także Bluetooth, WiFi i IoT), dwukierunkową komunikacją z operatorami/użytkownikami urządzeń itp.

W przypadku, gdyby okazało się konieczne użycie zestawu spoza sugerowanej puli, zachęcamy do samodzielnego dobrania odpowiedniego zestawu z oferty STMicroelectronics, korzystając z internetowego katalogu narzędzi, dostępnego na stronie producenta:

Zapraszamy do wypełnienia poniższego formularza. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.

Formularz dostępny jedynie dla zarejestrowanych użytkowników. Prosimy o zalogowanie się.
Materiały dostępne jedynie dla zarejestrowanych użytkowników. Prosimy o zalogowanie się.
Image module

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości – nie czekaj – zapraszamy do kontaktu!
Odpowiemy w najkrótszym możliwym czasie.